Workshop’lar ve Aylık Eğitimler

Seramikle ilk kez tanışanlar ve düzenli olarak haftanın bir günü de olsa Boston’lu olmak isteyenler için elimizi çamura buluyoruz! Boston Sanat Atölyesi’nde tek günlük elle şekillendirme ve 4 hafta olarak planlanan aylık etkinlikler bulunmaktadır.

Tek Günlük Seramik Elle Şekillendirme Workshop’ları (1 gün, 3 saat)

Boston’da seramik workshoplarında siz hangi ürünü istiyorsanız onu yapıyoruz!

  • Etkinliklerimiz salı ve perşembe günleri 19:00-22:00 saatleri arasında (3 saat) gerçekleşmektedir.
  • Workshoplarda fincan, bardak, tabak, kupa vb ürünleri yapmanız için gereken tüm malzemeler bulunmakta; el aletleri, beyaz seramik çamuru, çeşitli astarlar, sıraltı boyaları ve kullanabileceğiniz dekorlama kalıpları atölye tarafından karşılanmaktadır.
  • Herhangi bir ön hazırlık, tecrübe veya yetenek gerekmemektedir.
  • Workshoplarda ürünler el ile ve temel seramik aletleri ile şekillendirilip sıraltı boya ile dekorlaması yapılmaktadır. Ürünün kurumasının ardından ilerleyen günlerde fırınlanıp şeffaf sır ile kaplandıktan sonra yeniden fırınlanarak son haline getirilmektedir.
  • Hazırladığınız ürünler kurumasının ardından 2 defa fırınlandıktan sonra takriben 15 gün içerisinde teslim almanız için hazır olmaktadır.

Aylık Seramik Etkinlikleri (4 Gün, toplamda 12 saat)

Eğer çeşitli teknikleri öğrenerek ürününüzü baştan aşağı hazırlamak isterseniz sizi aylık hobi eğitimlerimiz ile karşılıyoruz. Boston’da aylık ve uzun dönem etkinliklerinde sizin arzuladığınız ürünleri çeşitli teknikleri öğrenerek uyguluyor, hayatın getirdiği strese haftada 3 saat ara veriyoruz.

  • Temel el ile şekillendirme derslerimizde fitil, plaka çimdik ve elle sıvama gibi temel yöntemleri öğreniyor, bu teknikleri sizin oluşturmak istediğiniz ürünler üzerinde hayata geçirerek pekiştiriyoruz.
  • Etkinliklerimiz salı ve perşembe günleri 19:00-22:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Bu kapsamda birbirini takip eden 4 salı veya 4 perşembe katılım sağlamanız beklenmektedir. 
  • Etkinliklerimizde el aletleri, beyaz seramik çamuru, çeşitli astarlar, sıraltı boyaları ve kullanabileceğiniz dekorlama kalıpları atölye tarafından karşılanmaktadır. Transparan sırlama ürünleriniz bittikten sonra atölye tarafından yapılmaktadır. Ancak artistik sırlar ile çalışmak isterseniz kendi malzemelerinizi atölyede kullanabilmektesiniz.